wtorek, 24 kwietnia 2012

SUSZARKI I PROSTOWNICE

Zadbane, ułożone i przede wszystkim zdrowe włosy są wizytówką każdej kobiety. Zapewne każda z nas chciałaby mieć piękne włosy. W sklepach pojawia się coraz więcej produktów do stylizacji włosów, a wraz z coraz szerszą ofertą coraz trudniej dokonać wyboru między poszczególnymi urządzeniami oraz kosmetykami. 
Chcę Wam pokrótce opisać i pomóc w doborze najlepszych urządzeń do stylizacji włosów suszarek i prostownic.

SUSZARKI:
Suszenie włosów jest  jednym z podstawowych i najczęstszych zabiegów pielęgnacyjnych. Częste suszenie może prowadzić do ich osłabienia, tym bardziej należy więc zainwestować w dobry sprzęt, który da włosom większą ochronę. 
Dobra suszarka powinna posiadać:
- cienki koncentrator - nakładka szczelinowa im węższa tym lepsza (najwęższa ma ok 10mm), powoduje zwiększenie ciśnienia wylatującego powietrza
- dyfuzor - duża końcówka z wypustkami, służąca do nadania objętości i uniesienia włosów
- oddzielną regulacje temperatury i siły nawiewu - umożliwia to dopasowanie parametrów suszarki do własnych potrzeb
- chłodny nawiew - którym dmuchamy na włosy pod koniec suszenia, żeby pozamykać łuski włosów, owianie włosów chłodnym powietrzem utrwala fryzurę i nadaje włosom blask
- jonizacja - nadmuch jonów srebra i turmalinów, które mają działanie oczyszczające i dezynfekujące, dodatkowo włosy nie elektryzują  się, ma ona korzystny wpływ na włosy farbowane.

 D5010 REMINGTON- oddzielna regulacja temp. i nawiewu, jonizacja, zimny nawiew, 2000W (cena od 68zł)

HP8182 PHILIPS- dyfuzor, jonizacja, regulacja temp. i nawiewu, 2200W, zimny nawiew (cena od 87zł)

 CV7420 ROWENTA- regulacja temp. i nawiewu, funkcja respect, zimny nawiew, jonizacja, dyfuzor, 2400W (cena od 105zł)

 
PROSTOWNICE
Ich zadaniem jest prostowanie włosów, ale można nimi również zrobić piękne loki. Starsze typy prosownic miały często metalowe płytki, które długo i nierównomiernie się nagrzewały oraz  długo stygły. Metal zamieniono ceramiką, która jest podstawą prostownic. Gładka powierzchnia gwarantuje efektywne prostowanie włosów a przy tym sprawia, że nie tracą połysku. Innym interesującym rozwiązaniem jest powłoka ceramiczna z domieszką masy perłowej, która w zaledwie kilka sekund uzyskuje odpowiednią temperaturę. Innowacją w prostownicach jest zastosowanie drgań sonicznych. Prostowanie trwa dużo krócej, gdyż włosy są równomiernie rozkładane na powierzchni płytek dzięki czemu otrzymują równomierne porcje ciepła. 
HP8361 PHILIPS- drgania soniczne, jonizacja, wyświetlacz LCD, regulacja temp., kreatynowe płytki, (cena od 180zł)
Wybierając prostownicę  powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar płytek:
- do czarnych i długich włosów najlepsze będą te z szerokimi płytkami
SF7870 ROWENTA RESPECT- szerokie płytki, cena ok 250zł 
- do włosów blond,ciemny blond i do włosów średniej długości najlepsze będą płytki średniej wielkości 
- do rudych i krótkich - płytki cienkie i długie
- do bujnych loków zaleca się prostownice ze specjalnym grzebieniem, które ułatwiają ułożenie gęstych kosmyków na płytkach prostownicy.

Babyliss Pro BAB2655NTE- cena ok 230zł
 
Prostownica dodatkowo powinna posiadać:
- regulację temperatury
- blokadę ramion prostownicy
- obrotowy przewód
- wyświetlacz LCD
- dobrze jeśli ma również funkcję jonizacji
Na rynku są również prostownice parowe, które działają inaczej niż klasyczne prostownice a ponadto ich stosowanie jest najmniej szkodliwe dla struktury i wyglądu włosów. Włókna włosów delikatnie rozluźniają się pod wpływem wilgoci co ułatwia prostowanie. Po użyciu takiej prostownicy nie elektryzują się, są miękkie i mają zamknięte łuski dzięki czemu błyszczą.
Są również prostownice specjalnie przeznaczone do prostowania na mokro.
 S7902 REMINGTON- prostowanie z funkcją na sucho i mokro, wyświetlacz LCD, regulacja temp., ceramiczne płytki (cena od 129zł)
  
Nowością która przyciągnęła moją uwagę jest szczotka z jonizacją.Rozmyślam nad jej zakupem. Szczotka ta uzupełnia codzienną pielęgnację, zwłaszcza dla osób, które używają suszarki, prostownicy, a także jest świetna w zimę kiedy nosimy czapkę. Możemy pozbyć się nią ładunku elektrycznego z włosów. Taka pielęgnacja sprawia, że włosy odzyskują blask i zdrowy wygląd. Używa się ją tylko na suche włosy. Zasilana jest bateriami.
B8400 REMINGTON- cena ok 100zł
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Komentarze chamskie, obraźliwe nie będą publikowane. Pozdrawiam :-)